دانلود(آموزش مجازی جلوه ای از انقلاب علمی سوم)

حجم فایل : 85.8 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 24 بنام خدا آموزش مجازي؛ جلوه اي از انقلاب علمي سوم چكيده آامروزه استفاده از رايانه، زندگي بشر را در تمامي وجوه دگرگون ساخته است. مطالعات انجام شده در ارتباط با برنامههاي توسعه اغلب کشورها، نآموزش مجازی جلوه ای از انقلاب علمی سوم|50684582|aks2029691|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان آموزش مجازی جلوه ای از انقلاب علمی سوم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

حجم فایل : 85.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 24
بنام خدا
آموزش مجازي؛ جلوه اي از انقلاب علمي سوم
چكيده
آامروزه استفاده از رايانه، زندگي بشر را در تمامي وجوه دگرگون ساخته است. مطالعات انجام شده در ارتباط با برنامه‌هاي توسعه اغلب کشورها، نشان دهنده محوري بودن نقش فناوري اطلاعات و ارتباطات در اين گونه برنامه‌هاست. فناوري اطلاعات و ارتباطات را مي توان به عنوان ابزاري نيرومند و قوي براي ارتقاي کيفيت و کارايي آموزش مورد استفاده قرار داد، به گونه اي که شيوه هاي سنتي آموزش را دستخوش تغيير قرار دهد و ديگر نيازي به حضور فيزيکي در کلاسهاي درس نباشد. اين مقاله سعي دارد تا با معرفي آموزشهاي مجازي و الكترونيك، بررسي وضعيت آموزش مجازي در ايران و بيان اين مسئله که ديگر در هزاره سوم، آموزش مجازي تنها يک امر جايگزين به شمار نمي رود، بلكه يك ضرورت است، توجه و عنايت هر چه بيشتر طراحان و برنامه ريزان آموزشي را به خود معطوف دارد و گامي هر چند کوچک در جهت پايه ريزي زيرساختهاي لازم، به منظور مهيا سازي بستر فرهنگي براي حرکت به سمت مجازي شدن بردارد.
مقدمه
اگر تا ديروز آموزش تنها از معلمان و مربيان سود مي برد و کتاب به عنوان اصلي ترين منبع اطلاعاتي در امر آموزش محسوب مي شد، امروزه آموزش با ابزارها و محيط‌هاي جديد ارتباطي روبرو شده است. پيشرفتهاي اخير در صنعت رايانه و اطلاع رساني، ورود و ظهور شبکه هاي اطلاع رساني محلي، منطقه اي و بين المللي و بويژه اينترنت، چند رسانه ها، فناوريهاي ارتباطي، ابزارها و روشهاي جديد را پيش روي طراحان، برنامه ريزان و مديران و مجريان برنامه هاي آموزشي قرار داده است. نفوذ فناوريهاي جديد اطلاعاتي به مراکز آموزشي(از مدارس تا دانشگاهها) و حتي منازل، روابط ساده معلمي و شاگردي را به طور کلي دگرگون ساخته است. به اين ترتيب، الگوهاي سنتي يادگيري متحول شده اند و کاربران با حجم گسترده اي از اطلاعات و دانش مواجه هستند..
در حال حاضر بسياري از کشورهاي پيشرو در زمينه ارتباط از راه دور، در حال ايجاد و راه‌اندازي دانشگاهها و کلاسهاي مجازي يا توسعه نظامهاي سنتي خود هستند. ايجاد و اداره اين موسسات علاوه بر فوايد بسيار آن، مشکلات و چالشهايي را نيز به همراه خواهد داشت. اما آنچه مسلم است، دانشگاههاي مجازي محل مناسبي براي ظهور و بروز استعدادها، خلاقيتها و نو‌آوريها خواهند بود.

فناوري اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در آموزش
انفورماتيک و تله ماتيک(تکنولوژي رسانه‌هاي بزرگ که به زيربناي گسترده سخت افزاري نياز دارند) به کمک رايانه و مخابرات، مجموعه اي را پديد آورده‌اند که منشا انقلاب سوم، بر پايه صنعت اطلاع رساني شده اند. انقلابي که محور آن دسترسي به اطلاعات، جستجو و بازيابي اطلاعات در مدت زمان محدود و هزينه معقول است و نهايتا موجبات تحقق دهکده جهاني و جامعه اطلاعاتي را پديد مي آورد.
فناوري اطلاعات، زيست شناس...مطالب دیگر:
نقشه اتوکد شهر مشهدمطالعات حمل و نقل شهر شاندیزمطالعات چشم انداز آرگون محدوده سجاد مشهدلایه جی آی اس استان های کشورلایه جی آی اس بخش و دهستان های کشورلایه جی آی اس روستاها، مرز استان، شهرستان و دهستان و لرزه خیزی ایرانلایه جی آی اس چنارانلایه جی آی اس فریمانلایه جی آی اس نیشابورلایه جی آی اس هشتگردلایه جی آی اس رودهنلایه جی آی اس حسن آبادلایه جی آی اس پاکدشتلایه جی آی اس اشتهاردافسردگی کودکان(شناخت و علایم و درمان)ram چیست و چگونه کار میکند(کامل)لایه جی آی اس مناطق شهرداری تهرانلایه جی آی اس مشهد (Gis Mashhad)لایه جی آی اس مراکز جمعیتی روستاهای کشورلایه جی آی اس مراکز جمعیتی روستاهای کشور برش خورده بر اساس اندکس 1،250000لایه جی آی اس تهران بزرگلایه جی آی اس خاک شناسی شاندیزلایه جی آی اس ناحیه بندی شهر شاندیزلایه جی آی اس منابع آبی شهر شاندیزلایه جی آی اس میراث فرهنگی شهر شاندیز