دانلود(پاورپوینت درس 17 تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی)

نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 24 اسلاید قسمتی از متن پاورپوینت: درس هفدهم پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی در این درس با چگونگی روی کار آمدن دولت اسد الله علم و اجرای اصلاحات مورد نظر آمریکا در ایران از قبیل تصپاورپوینت درس 17 تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی|50640766|aks2029691|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس هفدهم,تاریخ معاصر ایران,پایه یازدهم,قسمت پیدایش نهضت روحانیت,و اوج گیری بیداری اسلام
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت درس 17 تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 24 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس هفدهم پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی در این درس با چگونگی روی کار آمدن دولت اسد الله علم و اجرای اصلاحات مورد نظر آمریکا در ایران از قبیل تصویب نامة انجمن های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید آشنا می شوید و مخالفت و مقاومت روحانیت و مردم در برابر این اصلاحات را می خوانید. دولت اسداللّه علم با رحلت آیت اللّه بروجردی مرجع بزرگ تقلید شیعیان جهان در فروردین ماه 1340 ، شاه تصوّر کرد که زمینه برای جانشینی مرجع یا مراجع تقلید به جای آیت اللّه بروجردی وجود ندارد. از این رو فرصت را برای اجرای اصلاحات مورد نظر آمریکا مناسب دید. بیشتر بدانید برای تقویت مرجعیت و تمرکز آن، عدّه ای از مدرسان حوزه علمیه قم تصمیم به دعوت از آیت اللهّ بروجردی برای مهاجرت به قم گرفتند. از میان این عدّه، سرشناس ترین آنها آیت اللهّ خمینی بود. به عقیده ایشان بازسازی حوزه علمیه قم تحت زعامت مرجعیت مقتدر تنها عامل نجات تشیّع ایران بود. آیت اللّه بروجردی که از شاگردان مراجع بزرگی چون آخوند خراسانی، سیّد محمّد کاظم یزدی و جهانگیرخان قشقایی بود. در دوره زعامت و مرجعیت تامه وی، حوزه علمیه قم از جریان بیداری اسلامی باز نماند و همچون دانشگاه بر آن تأثیر گذاشت و از آن تأثیر پذیرفت و نقش بسیار مهمّی در حفظ جامعه مسلمان ایران از آفت ها و بحران های سیاسی و اجتماعی آن مقطع حسّاس ایفا کرد.
بسیاری از افرادی که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش داشتند، از شاگردان ایشان بودند. در تیر ماه 1341 ، شاه، علی امینی را به بهانه اختلاف بر سر بودجه نظامی بر کنار و اسداللّه علم را که یکی از نزدیکان او بود، به نخست وزیری منصوب کرد. او همچنین تصمیم گرفت که قانون انتخابات انجمن های ایالتی و ولایتی را در غیاب مجلس شورای ملّی تغییر دهد. تصویب نامۀ انجمن های ایالتی و ولایتی قانون انجمن های ایالتی و ولایتی در اولین دوره مجلس شورای ملّی به منظور تشکیل شوراهای استان و شهرستان به تصویب رسیده بود و تا زمان نخست وزیری اسداللّه علم این قانون بدون تغییر مانده بود. قانون مذکور در مهر ١٣٤١ توسّط هیئت دولت تغییر کرد که براساس آن، شرط مسلمان بودن و سوگند به قرآ نمجید از شرایط انتخاب شوندگان حذف شد. بیشتر بدانید شاه در پوشش تصویب این لوایح اهداف متفاوتی را دنبال می کرد. او می خواست علاوه بر سنجش میزان حساسیت علما و توان مذهبی مردم، روحانیت و جریان مذهبی را که همواره سدی در برابر نفوذ سلطه بیگانگان در ایران به شمار می آمدند، در یک زورآزمایی کنار بزند تا مجبور به محافظه کاری در برابر آنها نباشد. به همین منظور مطبوعات رسمی کشور با تیترهای درشت به انعکاس تصویب این لوایح و اخبار مربوط به آن پرداختند. این تصویب نامه اعتراض علما و مردم مسلمان ایران را برانگیخت. امام خمینی علمای طراز اوّل قم را به نشست ها و گفت وگوهای متعدّد برای لغو این تصویب نامه فراخواند. وی با تشریح نقشه های استعمار و توطئه های آنها مسئولیت علما را در قبال صیانت از اسلام و استقلال کشور یادآور شد و مقرر شد با ارسال تلگرام هایی به شاه، لغو فوری تصویب نامه مذکور درخواست شود. مبارزه پی گیر امام خمینی، مراجع تقلید و دیگر علما سرانجام شاه و دولت را وادار به عقب نشینی و اعلام لغو تصویب نامه کرد.
این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های دروس تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: (درس اول ای درس بیست و ششم)


پاورپوینت درس اول تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: حکومت قاجار از آقامحمدخان تا محمد شاه


پاورپوینت درس دوم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: دوران ناصرالدین شاه


پاورپوینت درس سوم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: زمینه های نهضت مشروطه


پاورپوینت درس چهارم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: آغاز حرکت مردم علیه استبداد و پیروزى نهضت مشروطه


پاورپوینت درس پنجم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: مشروطه در دوره محمد على شاه


پاورپوینت درس ششم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: دوره دوم مشروطه ( 1288 1293 ش)


پاورپوینت درس هفتم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: کودتاى 1299


پاورپوینت درس هشتم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: رضاخان؛ تثبیت قدرت


پاورپوینت درس نهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: ویژگى هاى حکومت رضاشاه


پاورپوینت درس دهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: سقوط رضاشاه


پاورپوینت درس یازدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: اشغال ایران توسط متفقین و آثار آن


پاورپوینت درس دوازدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: نهضت ملى شدن صنعت نفت


پاورپوینت درس سیزدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: زمینه هاى کودتاى 28 مرداد


پاورپوینت درس چهاردهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: کودتاى بیست و هشتم مرداد


پاورپوینت درس پانزدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: ربع قرن سیطره آمریکا بر ایران


پاورپوینت درس شانزدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: زمینه ها و هدف های اصلاحات آمریکایی در ایران


پاورپوینت درس هفدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: پیدایش نهضت روحانیت و اوج گیری بیداری اسلامی


پاورپوینت درس هجدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: قیام 15 خرداد


پاورپوینت درس نوزدهم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: تحولات ایران پس از تبعید امام خمینى


پاورپوینت درس بیستم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: ایران در مسیر انقلاب اسلامى


پاورپوینت درس بیست و یکم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: پیروزى انقلاب اسلامى


پاورپوینت درس بیست و دوم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: دولت موقت مهندس مهدى بازرگان


پاورپوینت درس بیست و سوم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: اولین دوره ریاست جمهورى


پاورپوینت درس بیست و چهارم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: جنگ تحمیلى رژیم بعثی حاکم بر عراق علیه ایران


پاورپوینت درس بیست و پنجم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: آرمان ها و دستاوردهاى انقلاب اسلامى


پاورپوینت درس بیست و ششم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم: بیداری اسلامی در جهان اسلام
مطالب دیگر:
تحقیق درباره تحقيق در باره ي بازار كار برق صنعتيتحقیق درباره بررسي چگونگي توليد باران اسيدي و آثار مخرب آنتحقیق درباره بازی کودکان و اهمیت آنتحقیق درباره بازیتحقیق درباره بازيافت زبالهتحقیق درباره بوشينگهاي پليمری به جای سراميكی تحقیق درباره باسیلوس آنتراسیس تحقیق درباره بانك رفاه تحقیق درباره طرح كسب و كارتحقیق درباره بادنجان تحقیق درباره بافت قدیمی شیرازمقاله کامل با عنوان بررسي سبك شعري و زندگينامه خواجه حافظ شيرازيهواسنجنماز اول وقت پيغمبر نرخ تورم در ايراننام های قرآنناحيه بياباني و نيمه بياباني كجاست ؟درباره نهج البلاغهبررسي عوامل مؤثر در افزايش خود كنترلي كاركنان منظومه شمسیپاورپوینت یخچالپاورپوینت مبانی نظری معماری دوره پارتیپاورپوینت معماری باستانی ژاپنپاورپوینت کانال ها و داکتهای ساختمانپاورپوینت عزت نفس