دانلود(بازی درمانی شناختی رفتاری و مروری بر شکل گیری آن)

هدف از این تحقیق بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات32حجم62/741 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل بیش از سی سال پیش، آرون بک رویکردی نوین و بدیع را به روان درمانی اهدا کرد، رویکردی که به درمان شناختی ( CT) معروف شده است. از اواسط دهه 1980، دبازی درمانی شناختی رفتاری و مروری بر شکل گیری آن|42081555|aks2029691|مداخله در CBPT,مروری بر شکل گیری CBPT,بازی درمانی شناختی رفتاری,پیشینه های نظری برای CBPT,تعریف بازی درمانی شناختی-رفتاری,اثربخشی بازی درمانی شناختی رفتاری,بازی درمانی مبتنی بر رویکرد شناختی رفتاری,فرایند ارزیابی کودک در بازی درمانی شناختی رفتاری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بازی درمانی شناختی رفتاری و مروری بر شکل گیری آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این تحقیق بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات32حجم62/741 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

بیش از سی سال پیش، آرون بک رویکردی نوین و بدیع را به روان درمانی اهدا کرد، رویکردی که به درمان شناختی ( CT) معروف شده است. از اواسط دهه 1980، درمان شناختی یک نظام شناخته شده در روان درمانی گشت، به همراه نظریه ای برای شخصیت و آسیب شناسی روانی، مدلی برای روان درمانی و یافته های معتبر تجربی بر مبنای نتایج مطالعاتی که اثر بخشی آن را تایید کرده اند. مفهوم پردازی بک از نظریه و اصول شناخت درمانی، از زمان پیدایش نسبتا ثابت مانده اند. با این وجود نظریه های وی برای دربرگرفتن رویکردهای مربوطه بسط داده شده اند، معروف ترین آن ها که دربردارنده مجموعه ای گسترده از فنون است روان درمانی های شناختی-رفتاری (CBT ) نامیده می شود. CBPT نیز یکی از دیگر فرزندان و چه بسیا جدیدترین و جوان ترین آن هاست.

در طی سالیان، درمان شناختی برای گستره وسیعی از جمعیت ها بکار گرفته شده است. از جمله آن ها جمعیت های بیماران روانی است نظیر افراد مبتلا به افسردگی، اضطراب و اختلال های شخصیت، و در عین حال در جمعیت های غیر بیماران روانی نظیر نزدیکان زندانی ها و بیماران پزشکی با امراض متعدد (بک، 1391). با این حال، بدلیل ماهیت آن، CT به عنوان درمانی برای بزرگسالان به سادگی قابل استفاده برای نوجوانان و کودکان نیست مگر در صورت برخی جرح و تعدیل ها تا به رویکرد مناسب تری از لحاظ تحولی برای نوجوانان و کودکان سنین مدرسه و پیش از مدرسه تبدیل شود. یکی از اقداماتی که برای تنظیم درمان شناختی و اصول آن صورت گرفت تا برای جوان ترین گروه یعنی کودکان زیر سنین مدرسه کاربردپذیر شود ایجاد بازی درمانی شناختی رفتاری می باشد.

چراکه معرفت سنتی بالینی بیان داشته است که درمان فردی با کودکان پیش دبستانی به دلیل توانایی محدود آن ها برای درگیری در مداخلات صرفا زبانی باید شامل سطحی از بازی درمانی باشد. اگر چه در نگاه نخست درمان شناختی و بازی درمانی به نظر ناسازگار با هم می آمدند، اما تنظیم شناخت درمانی برای کودکان پیش دبستانی CBPT نام گرفت که هم‌آمیزی است میان روان درمانی های شناختی، رفتاری و بازی درمانی های سنتی تر. CBPT پیچیدگی های موجود در CT که برای استفاده در بزرگسالان است را اصلاح کرده و سطح تحولی کودک را با مداخله روان درمانی همتا می کند (نل، 1998).

CBPT خصوصا برای کودکان بسیار کم سن، بویژه کودکان میان 2.5 تا 6 سال ایجاد شده است. CBPT بر مبنای نظریه شناختی اختلالات هیجانی و اصول شناختی بازی درمانی بنا شده و آن ها را در رویکردی تحولی تنظیم کرده است. بمانند سایر گونه های درمان شناختی-رفتاری، CBPT به مسائل تحولی کودکان حساس می باشد (نل 1998).مقاله فیلیپس در مورد بکارگیری روان درمانی شناختی-رفتاری با کودکان خردسال و با فرضیه پردازی در باب استفاده از فنون شناختی-رفتاری در بازی درمانی سمت و سوی برجسته ای را برای بستر بازی درمانی به ارمغان آورد. در اوخر دهه 1980، سایرین از جمله برگ (1989) شروع به ادغام مداخلات CT با بازی درمانی کردند، اگرچه جمعیت هدف آنان کودکان سنین مدرسه ای بودند. در بازتعریف مداخلات شناختی-رفتاری برای جمعیت کودکان سنین دبستانی، چنین استدلال می شود که این درمان می تواند از طریق بازی درمانی به شکل درمانی حساس به تحول ارائه شود. بخشی از این فرایند حساس به تحول شامل درک تحول شناختی و زبانی در مرحله پیش عملیاتی می باشد.

فهرست مطالب
2-4. بازی درمانی شناختی رفتاری 2
2-4-1. مروری بر شکل گیری CBPT 3
2-4-2. پیشینه های نظری برای CBPT 7
2-4-3. فرایند ارزیابی کودک در بازی درمانی شناختی-رفتاری 9
2-4-4. مداخله در CBPT 10
2-4-4-1. شرح برخی از فنون رفتاری و شناختی بهنگام مداخله 11
2-5. پیشیه تجربی پژوهش 19
2-5-1. پژوهش های خارجی 19
جدول 1.2چکیده مداخلات رفتاری در رهایی از اضطراب و پریشانی (برگرفته از رد، مونتگومری، دو-هامیل، 2001) 20
2-5-2. پژوهش ها در داخل کشور 25
2-6. جمع بندی 30"

مطالب دیگر:
📗تحقیق با موضوع زبان خصوصی📗تحقیق با موضوع طراحی و برنامه ریزی یادگیری📗تحقیق با موضوع اجرا و ارزشیابی یادگیری📗تحقیق با موضوع حافظه📗تحقیق با موضوع روش تدریس ایفای نقش📗تحقیق با موضوع تفاوت های جنسیت در پذیرفتن پیشنهادات جنسی📗تحقیق با موضوع بررسی رابطه منبع كنترل (درونی- برونی) با عزت نفس📗تحقیق با موضوع افسردگی و راههای مقابله با آن📗تحقیق با موضوع بررسی مسئله فحشا📗تحقیق با موضوع روش تحقیق📗تحقیق با موضوع مسائل و مشکلات زنان شاغل📗تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی📗تحقیق با موضوع عوامل موثر بر افت تحصیلی📗تحقیق با موضوع نقش ارزیابی عملکرد در افزایش کارآیی کارکنان بانک کشاورزی📗تحقیق با موضوع نقش تربیت در خانواده📗تحقیق با موضوع نقش تلویزیون در دانش آموزان📗تحقیق با موضوع نقش های رهبری استراتژیک📗تحقیق با موضوع درباره نیازهای انسان چه می گوید📗تحقیق با موضوع هوش هیجانی📗تحقیق با موضوع وسواس و طریقه درمان📗تحقیق با موضوع یادگیری فعال چیست📗تحقیق با موضوع بررسی علل تمایل به خودكشی و پیشگیری از آن📗تحقیق بررسی تاثیر آموزش راهبردهای حل مساله در پیشرفت ریاضی و بهبود نگرش نسبت به درس ریاضیات در دانش آموزان سال دوم راهنمایی شهرستان طارم📗تحقیق با موضوع روش تحقیق عملی📗تحقیق با موضوع زنان و اشتغال